روستاي نسن نور

«بلده » با سیل محرومتر شد....

 فرماندار نور با بیان اینکه بخش بلده محروم است، گفت: این سیل سبب محرومیت و مظلومیت بیشتر این بخش و بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب رانده است است. به گزارش خبرنگار مهر، هادی خنجری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مشکل آب منطقه حل شد گفت: زیرساختها به اندازه این در سیل آسیب دید، که بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب راند. وی با اشاره به پایان مراحل امدادرسانی و بازگشایی راهها از تخریب ۲۶۰ اصله تیرق گفت: با تلاش برق و آب و فاضلاب شهری مشکلات موجود رفع شد اما این حل شدن موقت و…

«بلده » با سیل محرومتر شد....

روستاي نسن نور

«بلده » با سیل محرومتر شد.... دانلود کاور با اندازه اصلی

«بلده » با سیل محرومتر شد....

خلاصه مطلب:

 فرماندار نور با بیان اینکه بخش بلده محروم است، گفت: این سیل سبب محرومیت و مظلومیت بیشتر این بخش و بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب رانده است است. به گزارش خبرنگار مهر، هادی خنجری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مشکل آب منطقه حل شد گفت: زیرساختها به اندازه این در سیل آسیب دید، که بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب راند. وی با اشاره به پایان مراحل امدادرسانی و بازگشایی راهها از تخریب ۲۶۰ اصله تیرق گفت: با تلاش برق و آب و فاضلاب شهری مشکلات موجود رفع شد اما این حل شدن موقت و… ادامه متن

 فرماندار نور با بیان اینکه بخش بلده محروم است، گفت: این سیل سبب محرومیت و مظلومیت بیشتر این بخش و بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب رانده است است.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی خنجری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مشکل آب منطقه حل شد گفت: زیرساختها به اندازه این در سیل آسیب دید، که بلده را بیش از ۵۰ سال به عقب راند.

وی با اشاره به پایان مراحل امدادرسانی و بازگشایی راهها از تخریب ۲۶۰ اصله تیرق گفت: با تلاش برق و آب و فاضلاب شهری مشکلات موجود رفع شد اما این حل شدن موقت و بصورت مسکن است و اساسی نیست و از این پس نیاز به حمایت مدیران استانی و کشوری داریم تا برای جبران خسارات و برگشتن مردم به زندگی اعتبارات کافی درنظر گیرند.

راه بطائر کلا همچنان بسته است........ به ادامه مطلب مراجعه شود

به گفته خنجری، هم اینک مسیر روستایی بطائرکلا به طول هشت کیلومتر که در هفته دولت آسفالت آن افتتاح شد، گفت: چهار کیلومتر از جاده را آب با خود برد و بطائرکلا تنها روستایی است که نه برق دارد و نه جاده اش بازگشایی شده است.

فرماندار نور با بیان اینکه، سیل بلده سبب شد تا سه واحد مسکونی را آب ببرد گفت: در روستای مزید همه خانه ها را آب گرفته بود و دغدغه این بود که مردم خانه ها را تخلیه کنند و این سبب شد تا سیل خسارت جانی و تلفات نداشته باشد.

خنجری

وی افزود: تخریب زیرساختها، راه اصلی و فرعی، ۴۰۰ اصله تیرمخابرات و فیبر نوری، اراضی کشاورزی، باغات، دامداری، تلفات حیوانی و دامی از جمله خسارتها بوده است.

هفت واحد مسکونی تخریب شد

فرماندار نور با بیان اینکه ۶۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شده است گفت: هفت واحد مسکونی در این حادثه تخریب شده است.   

خنجری، با بیان اینکه ۱۱ نقطه راه دچار آسیب شده است گفت: از کلیک به حطر، جاده های اصلی را آب از زیر خالی کرده است ومسیر کلیک تا بطائر کلا باز نشده است.

فرماندار نور بیان کرد: در محور اوزکلا، عمق بریدگی جاده ۱۵ متر است و در بیشتر محور، آب شستگی وجود دارد.

وی با بیان اینکه آسیب سیل در حوزه راه بقدری جدی است که راهها نیازمند بازسازی و ساخت دوباره است گفت: برای این کار نیازمند حمایت ویژه است و در حوزه آب نیز نیازمند بازسازی دوباره شبکه های آب هستیم و در برق و مخابرات نیز نیازمند حمایت ویژه هستیم.

احداث پست ۶۳.۲۰ برق الزامی است

وی با بیان اینکه پست برق شهرستان در آمل مستقر است، احداث پست برق ۶۳.۲۰ را در بلده ضروری دانست و گفت: برای ساخت این پروژه زمین درنظر گرفته شده است و باید مشکلات زیست محیطی آن رفع شود.

فرماندار نور، با اشاره به آبگرفتگی ۶۰ واحد و تخریب هفت واحد مسکونی ادامه داد: اسباب و اثاثیه مردم در این حادثه از بین رفته است و افراد حادثه دیده نیازمند حمایت هستند.

خنجری به توزیع اقلام زیستی بین حادثه دیدگان خبر داد و گفت: لوازم خانگی سیل زدگان از بین رفته است و برای اسکان و ساخت سرپناه مناسب حادثه دیدگان باید تسهیلات و اقدامات ویژه درنظر گرفته شود.

لزوم ساماندهی رودخانه

فرماندار نور، ساماندهی رودخانه ها را ضرورت اساسی برشمرد و گفت: اصلاح پل ها، دیوار حائل و اصلاح مهندسی رودخانه امری ضروری است.

وی یادآور شد:در حادثه سیلاب هفت دهنه پل تخریب شده است و به محورهای ارتباطی خسارت سنگینی زده شده است و حدود ۵۰ کیلومتر از جسم راه از بین رفته و آسیب دیده است و در حوزه دامداری، ۱۲ واحد دچار آسیب شده است.

فرماندار نور، با بیان اینکه طرح جامع مدیریت سیلاب برای پیشگیری از خسارتها باید اجرایی شود گفت: برای اجرای این طرح نیاز به اعتبار است و این طرح در حوزه منابع طبیعی، رودخانه، اصلاح مهندسی رودخانه و هشدا سیل اجرایی شود.

خنجری گفت: به هشدار وقوع سیل باید توجه شود و این سیستم باید نصب شود.

‌سیل هفته گذشته در غرب مازندران خسارتهای زیادی را به بار آورده است.

برگرفته از تابناک

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]