روستاي نسن نور

اتمام دیوارکشی کنار رودخانه نسن

روشهای مهار سیلاب در جهان در دو قسمت سازه ای و غیر سازه ای تقسیم بندی میگردد .   از موثر ترین روشهای کنترل سیلاب روش سازه ای شامل ساخت سیل بند ، کانالهای تخلیه و ساخت دیواره به منظور افزایش ظرفیت آبدهی مسیل می باشد که قدمتی بالغ بر چهار هزار سال دارد. کاشت پوشش گیاهی به عنوان یک روش موثر در حوضه ابخیز جهت کنترل و مهار سیلاب موثر می باشد . در واقع تا قبل از سیلابی شدن رودخانه چراکه در واقع سیلاب یعنی بالاآمدن سطح آب و اشغال بستر فصلی و حاشیه رود و در این مسیر چه بسیار درختانی که خود طعمه سیل…

اتمام دیوارکشی کنار رودخانه نسن

روستاي نسن نور

اتمام دیوارکشی کنار رودخانه نسن دانلود کاور با اندازه اصلی

اتمام دیوارکشی کنار رودخانه نسن

خلاصه مطلب:

روشهای مهار سیلاب در جهان در دو قسمت سازه ای و غیر سازه ای تقسیم بندی میگردد .   از موثر ترین روشهای کنترل سیلاب روش سازه ای شامل ساخت سیل بند ، کانالهای تخلیه و ساخت دیواره به منظور افزایش ظرفیت آبدهی مسیل می باشد که قدمتی بالغ بر چهار هزار سال دارد. کاشت پوشش گیاهی به عنوان یک روش موثر در حوضه ابخیز جهت کنترل و مهار سیلاب موثر می باشد . در واقع تا قبل از سیلابی شدن رودخانه چراکه در واقع سیلاب یعنی بالاآمدن سطح آب و اشغال بستر فصلی و حاشیه رود و در این مسیر چه بسیار درختانی که خود طعمه سیل… ادامه متن

روشهای مهار سیلاب در جهان در دو قسمت سازه ای و غیر سازه ای تقسیم بندی میگردد .
 

از موثر ترین روشهای کنترل سیلاب روش سازه ای شامل ساخت سیل بند ، کانالهای تخلیه و ساخت دیواره به منظور افزایش ظرفیت آبدهی مسیل می باشد که قدمتی بالغ بر چهار هزار سال دارد.
کاشت پوشش گیاهی به عنوان یک روش موثر در حوضه ابخیز جهت کنترل و مهار سیلاب موثر می باشد .
در واقع تا قبل از سیلابی شدن رودخانه چراکه در واقع سیلاب یعنی بالاآمدن سطح آب و اشغال بستر فصلی و حاشیه رود و در این مسیر چه بسیار درختانی که خود طعمه سیل خواهند شد.
انجام دیواره سازی و یا گابیون بندی با نظر کارشناسان صنعت و به منظور کنترل و هدایت سیل صورت می پذیرد.  تعیین حریم رودخانه از بستر اصلی نیز به همین منظور می باشد. با نگاهی به اطلس شیب متوجه شیب تند مسیر رود در منطقه می شویم میزان شیب از روستای نسن به سمت بلده به تدریج کاهش می یابد به نحوی که در ورودی شهر بلده رودخانه آورد خود از مسیر را بر زمین می گذارد و برداشت شن و ماسه در بلده انجام می شود .لذا با توجه به نوع بستر رودخانه نسن با شیب زیاد و مجرای منطقه وسیعی از حوضه های بالادستی لزوم اقدامات کنترلی به منظور کنترل سیل و حفظ جان ساکنین ضروری می باشد.
 
 

 

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]